Testovali sme za vás, pre vás - Wellness Hotel Bystrá***

Autor: Daniel Golha | 8.8.2013 o 7:10 | (upravené 8.8.2013 o 20:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  155x

Hodnotíme pobyt z pohľadu zákazníka. Tentokrát sme navštívili Wellness Hotel Bystrá, nachádzajúci sa v Národnom parku Nízke Tatry.

Webstránka hotela je vypracovaná v príjemných farbách, prehľadná s komplexnými informáciami. Nájdete zoznam ponúkaných služieb, informácie o prevádzkových hodinách, cenníky služieb, popis okolia s možnosťami aktivít, rezervačný systém. Fotografie v galérii zodpovedajú skutočnému stavu. Prehľadné sú aj kontakty, nechýba Google mapa a ani GPS súradnice . 
Chýbalo nám upresnenie pojmu „komfortná izba“. Na stránkach sme nezistili, čo je vybavením ktorej izby ( klimatizácia, minibar, resp.chladnička, trezor, ... ) . 
Po zadaní slov „wellness hotel“ sa nám vo vyhľadávači Google zobrazil odkaz na stránku na štvrtom mieste. Celkovo webstránku http://www.hotelbystra.sk/hotel hodnotíme deviatimi bodmi z max.desiatich bodov.
Prístupová cesta je značená celkom dobre. Na križovatke medzi Podbrezovou a Breznom je primerane veľký pútač s označením smeru k wellness hotelu. V Bystrej na kruhovom objazde je potrebné odbočiť na smer Tále a pár metrov je odbočka doprava cez most. Posledných cca. 50metrov je prístupová cesta vyložená akoby z betónových panelov. Tento nedostatok však kompenzuje dostatok parkovacích miest priamo pred vstupom do hotela, prípadne pri tenisovom kurte. Parkovanie je lkové hodnotenie 10 bodov z desiatich.
Prvý dojem z architektonicky zaujímavej stavby umiestnenej v krásnej prírode Národného parku Nízke Tatry môže byť len maximálne pozitívny. Okolie hotela je upravené, areál pôsobí útulne rodinným dojmom. Celkové hodnotenie 10 bodov z desiatich.
Podanie prvých informácií od recepčnej zodpovedá úrovni trojhviezdičkového hotela. Informácie o harmonograme stravovania, vstupov do wellnessu a bazéna sú postačujúce. Chýbala nám iba informácia o sobotňajšom cvičení mamičiek s detičkami v bazéne. Celkové hodnotenie 10 bodov z desiatich.
Vybavenie izby - ubytovali sme sa v izbe Lux, takže nám nechýbal minibar, LED Tv, prístup na internet prostredníctvom wifi, balkón. Kúpeľňa so sprchovacím kútom spojená s WC bola o čosi útulnejšia, chýbali nám vešiaky na viac osúšiek, plavky a spodné prádlo. Na balkóne boli k dispozícii sklápacie kreslá, no mokré plavky nebolo kde zavesiť, chýbala prádelná šnúra. Celkové hodnotenie 9 bodov z desiatich.
Výhľad z balkóna - bohužiaľ sme mali izbu orientovanú smerom do dediny, takže o veľkolepý výhľad na Nízke Tatry sme prišli. Celkovo hodnotíme 9 bodov z desiatich.
Posteľná bielizeň bola upravená a čistá. Celkovo hodnotíme 10 bodov z desiatich.
Čistota - spoločné priestory hotela boli pravidelne udržiavané a upratované. Za celý pobyt sme nikde nevideli len tak pohodené igelitové vrece s odpadkami , alebo špinavou bielizňou. Koberec na izbe bol čistý, kúpeľňa a WC vydezinfikovaná. Celkové hodnotenie 10 bodov z desiatich.
Upratovanie izby - bez akýchkoľvek otázok vám každý deň v doobedňajších hodinách vysypú smeti a vymenia osúšky, pokiaľ špinavé hodíte na dno sprchovacieho kúta. Dokladanie toaletného papiera je samozrejmosťou. Celkovo hodnotíme 10 bodov z desiatich.
Bezpečnosť - izby sa uzamykajú mechanickou zámkou na kľúč, takže pri odchode z izby netreba zabúdať na jej uzamykanie. Trezor na izbe pre uschovanie cenností sme nemali. Celkové hodnotenie 9 bodov z desiatich.
Wellness - mali sme k dispozícii niekoľko sáun. Parnú, soľnú, fínsku, infra, všetky usporiadané pekne na jednom mieste. Samozrejme nechýbal ochladzovací bazén. Vychytávkou bola sprcha s prírodnými zvukmi. V peknom prostredí nájdete Kneipov kúpeľ, vynikajúcu vírivku a čo sme veľmi ocenili, vždy boli k dispozícii dva džbány ochutenej vody – citrónovej a bazovej s plastovými pohárikmi. Túto vodu pravidelne dopĺňali. V priestoroch wellnessu je WC, šatne a samozrejme oddychový priestor s lehátkami. Celkovo hodnotíme 10 bodov z desiatich.
Bazény - k dispozícii je jeden bazén spojený s divokou riekou a vírivkou. Voda v bazéne má príjemnú teplotu a je čistá. Celkom pohodlne sa v nej dá kondične plávať. Cestou do šatní si nezabudnite pýtať kľúče od skriniek na recepcii. Neboli sme jediní, ktorí sa na recepciu museli vrátiť. Celkové hodnotenie 10 bodov z desiatich.
Večera sa podávala vo veľmi peknej a vkusnej reštaurácii formou bufetových stolov. Tri chody jedla, vrátane dezertu úplne postačovalo na to, aby sme ešte o desiatej hodine večer nemuseli hľadať niečo „pod zub“. Jedlo bolo vždy výborne dochutené, takže ak máte chuť na „dupľu“, nie je problém si znova nabrať. Nápoje nad rámec večere vám nablokujú na pokladni priamo v reštaurácii, uhradiť môžete na konci pobytu. Celkové hodnotenie 10 bodov z desiatich.
Personál hotela bol vždy ústretový. Akúkoľvek požiadavku budete mať, každý sa vám bude snažiť vyhovieť. Všetci zamestnanci hotela dodržiavali jednotnú formu oblečenia, takže ste si nemohli pomýliť zamestnanca hotela s hotelovým klientom. Samozrejme pri komunikácii s personálom im nikdy nechýbal úsmev na tvári. Celkovo hodnotíme 10 bodov z desiatich.
Športové vyžitie - v priestoroch vedľa šatní na poschodí sa nachádza menší fitness, zato vybavený špičkovými strojmi. Pre milovníkov bojových umení nechýbalo ani boxovacie vrece. Nad recepciou na poschodí si môžete zahrať biliard a šípky. K dispozícii je pred hotelom zariadené multifunkčné ihrisko ( tenis, basketbal, futbal ). Kto obľubuje turistiku, môže si to zamieriť krásnou prírodou smerom na Tále, alebo navštíviť blízku jaskyňu v Bystrej. Celkové hodnotenie 10 bodov z desiatich.
Raňajky boli podávané tiež formou bufetových stolov. Výber jedál bol naozaj široký a personál starostlivo kontroloval a dokladal, čo chýbalo. Dávame ďalších 10 bodov z desiatich.
Možnosti nákupov - v blízkej obci Bystrá sa nachádzajú malé potraviny, ktoré sme však nepotrebovali ísť pozrieť, takže nebudeme hodnotiť.
Čas opustenia izieb bol štandardný - do 10:00 hod.
Vyúčtovanie - pobyt sme hradili vopred, no všetko, čo sme minuli nad rámec ponuky pobytu sme platili naraz pri odchode.
Získavanie spätnej väzby - personál sa nás vždy opýtal, či je všetko v poriadku a či nám niečo nechýba. S papierovou formou, napr. dotazníkom spokojnosti zákazníka sme sa nestretli. Takisto som si nevšimol žiadosť o súhlas so zasielaním informačných e-mailov o pripravovaných akciách na naše e-mailové adresy. Takže túto časť budeme hodnotiť piatimi bodmi z desiatich.


Spolu nám teda hodnotenie Wellness Hotela Bystrá vyšlo na krásnych 92,31%, takže maximálna spokojnosť a vrele všetkým, ktorí hľadajú oddych a relax doporučujeme. Sami sa tam určite veľmi radi vrátime.

Videoprezentáciu hotela môžete vidieť tu : http://www.prezentator.com/SR/ubytovanie_sr.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?